logo

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer telefonu, nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe!

Zadzwoń do nas

+48 665 535 305

lub napisz

DO NAS

#NowyWymiarŚwiatła

Piotr Wesołowski +48 605 202 697

O NAS

Dlaczego GROWY?

Foto

Działamy na rynku oświetlenia od 1995 roku.

Od samego początku najważniejsza dla nas była i jest satysfakcja naszych klientów.

Wierzymy w to, że jakość pozostaje długo po tym, jak o cenie się zapomina. Wiemy również, iż nie da się wyprodukować taniego i bardzo dobrego jakościowo produktu jednocześnie. Zazwyczaj niska cena - wyklucza dobrą jakość, a w przypadku naszej branży również bezpieczeństwo użytkownika.

Nasze lampy projektujemy, testujemy i produkujemy wyłącznie w Polsce. Posiadamy zespół‚ doświadczonych inżynierów i projektantów, nowoczesne laboratorium fotometryczne oraz kilkadziesiąt wysoko-wykwalifikowanych pracowników dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

Brak kompromisów co do użytych podzespołów i najwyższa jakość wykonania pozwalają na udzielanie nawet 10 - letniej pełnej gwarancji na nasze produkty. Bardzo wysoka jakość naszych produktów została doceniona przez liderów rynku oświetlenia LED - firmy CREE (USA) oraz OSRAM. Dzięki podpisaniu korzystnych umów o współpracy firma Neonica ma możliwość bezpośrednich dostaw najlepszych komponentów oraz możliwość używania znaków towarowych tych firm.

Zapraszamy do współpracy!

Czym jest Growy LED?

Growy LED jest specjalistycznym oświetleniem opartym na zaawansowanej technologii LED, przeznaczonym do wspomagania wzrostu roślin.

Lampy Growy LED firmy NEONICA przyspieszają wzrost roślin oraz sprzyjają kwitnięciu i pączkowaniu. A wszystko przy nawet do 80% niższym zapotrzebowaniu na energię elektryczną względem tradycyjnie używanej lampy sodowej (HPS) lub metalohalogenkowej.

Firma Neonica zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym doradztwem jeśli chodzi o lampy do doświetlania roślin. Nasze produkty wspomagające wzrost w bezpośredni sposób przyczynia się do sukcesu plantatora. Energooszczędne lampy do produkcji roślin to prawdziwa rewolucja w pomocy dla ogrodnictwa. Takie doświetlenie uprawy umożliwia przyspieszenie i zwiększenie zbiorów. Wszystkie nasze lampy do hodowli posiadają niezbędne atesty. Produkty wspomagające rozwój roślin zaliczają się obecnie do podstawowego oręża producentów rolnych w walce o lepsze plony.

 • Bardzo wysoka energooszczędność sięgająca 80%. Zoptymalizowane spektrum generuje światła tylko w obszarze PAR silnie wspomaga różne fazy wzrostu u roślin.
 • Specjalnie dobrana sekwencja LED wzbogacona o pasma 430-453 nm oraz 642-662 nm idealnie dopasowują się do zapotrzebowania chlorofili "A" i "B".
 • Niespotykana sprawność: aż 90% emitowanego światła wykorzystywana jest przez rośliny, dzięki wyeliminowaniu "jałowego spektrum" zbędnego roślinom.
 • SELF COOLING - specjalnie zaprojektowana obudowa z anodowanego lotniczego stopu aluminium nie wymaga chłodzenia aktywnego za pomocą wentylatorów. Redukuje to zapotrzebowanie energetyczne oraz wydłuża żywotność lampy do co najmniej 10 letniego ciągłego użytkowania.
 • Diody LED nie emitują dużego promieniowania cieplnego dzięki czemu lampy można zawiesić bardzo blisko roślin bez obawy o ich kondycje.
 • Dzięki o wiele niższej temperaturze normalnej pracy lamp Growy LED - drastycznie spada zużycie wody niezbędnej do uprawy.
 • Growy LED wykorzystują specjalnie dedykowane diody LED firmy OSRAM co gwarantuje bezawaryjność i wysoką jakość produktu.
 • Brak emisji szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Brak rtęci, kadmu i ołowiu.
 • Growy LED zostało w całości zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Czym jest Growy LED?

Do mieszkań przebojem wchodzi uprawa roślin w growbox. Najprościej mówiąc jest to specjalna skrzynka czy też namiot przeznaczony do całorocznej uprawy. Teraz każdy może mieć w domu własną produkcję ziół, sałat i innych roślin. Diody LED dbają o odpowiednią ilość energii a niewielka emisja ciepła z opraw Neonica Growy ułatwia utrzymanie optymalnej wilgotności. Pełna kontrola klimatu pozwala cieszyć się zdrowymi szybko rosnącymi roślinami we własnym mieszkaniu. Neonica Growy LED to kompaktowa budowa, różne moce, bezpieczne użytkowanie. Jeśli nowoczesny growbox to tylko z systemem doświetlającym Neonica Growy LED.

Jak to działa?

Wszystko opiera się na specjalnie wyselekcjonowanych diodach LED firmy OSRAM odpowiedniej długości fal, maksymalnie absorbowanych przez chlorofile A i B.

Maksimum absorpcji dwóch najczęściej występujących chlorofili to 430 i 662 nm dla typu "A" oraz 453 i 642 nm dla "B".

Intensywność doświetlania upraw jest mierzona za pomocą specjalnego przyrządu fitophotometra, który monitoruje strumień fotoów w zakresie PAR (Photosynthetically Active Radiation). Za pomocą spektrometru można zmierzyć widmo różnych lamp oraz dokonać ich porównania. W rzeczy samej może okazać się tak, że lampa HPS o mocy 600W jest mniej wydajna niż Growy LED 200W, ponieważ spektrum PAR lampy sodowej tylko w nieznacznej mierze pokrywa się z zapotrzebowaniem roślin. Podsumowując, duża cześć energii elektrycznej jest zużywana na generowanie tzw. "jałowego spektrum" które nie bierze udziału w fotosyntezie. Wobec powyższego nie można tylko i wyłącznie sugerować się wskazaniem PAR z fitophotometru. Trzeba również porównywać efektywność spektrum lampy w stosunku do pików i maksymalnych wartości niezbędnych do procesów zachodzących w chlorofilach A oraz B.

Zapotrzebowanie roślin na światło mieści się w dwóch głównych zakresach widma światła widzialnego które wykorzystują organy asymilacyjne:

 • 430 - 453 nm
 • 642 - 662 nm

Podsumowując nasze oprawy wspomagające produkcję roślin to propozycja dla plantatorów, dla których największe znaczenie ma stymulacja wzrostu całej hodowli. Atestowane oprawy gwarantują odpowiednie doświetlenie szklarni wspomagające wzrost roślin. Możliwość dowolnego kształtowania spectrum, energooszczędność oraz brak emisji szkodliwego promieniowania to tylko niektóre powody dla których warto zastosować nasze lampy do produkcji roślin.